Page 42 - Yıldız'da Yaşam - 8. Sayı
P. 42

YILDIZLARDAN HABERLER
Ulusal Mimarlık Öğrencileri Buluşması’na destek
Mimarlık öğrencileri tarafından her yıl iki kez farklı ev sahibi ekiplerle, farklı şehirlerde düzenlenen Ulusal Mimarlık Öğrencileri Buluşması (UMÖB) bu yıl Kocaeli Üniversitesi Mimarlık Fakültesi ev sahipliğinde, Yıldız Entegre’nin Altın Sponsorluk desteğiyle gerçekleştirildi. Türkiye’nin dört bir yanından 50’nin üzerinde mimarlık fakültesi öğrencisi- nin yer aldığı etkinlik, 2-8 Eylül arasında Kocaeli Mimarlar Odası’nda düzenlen- di. Meslek ve meslek eğitimi üzerine fikir geliştirebilmek, farklı okullar ve farklı disiplinlerarası iletişimin sağ- lanması gibi ulusal ölçekte amaçlar taşıyan etkinlik sayesinde Yıldız Entegre geleceğin mimarlarına verdiği desteği sürdürdü. Program çerçevesinde 6 Eylül’de Kartepe Tesisi’ne düzenlenen gezi kapsamında, öğrencilere Yıldız Entegre ürünlerinin üretim aşamaları Üretim Müdürü Ahmet Koçak tarafın- dan anlatıldı. Yıldız Entegre Pazarlama ve Kurumsal İletişim Müdürü Ercan Şahin, Yıldız Entegre olarak geleceğin mimar ve tasarımcılarının her zaman destekçisi olduklarını belirterek orman ürünlerinin mimari ve iç mimarideki önemini öğrencilerle paylaştı.
Yıldız Entegre, ziyaretçilerin ilgi odağı oldu
Sektörün tüm paydaşlarının bir araya geldiği yerli ve yabancı fuarlara katılmaya büyük önem veren Yıldız Entegre, 18-22 Haziran arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen Turkeybuild İstanbul Yapı, İnşaat Malzemeleri ve Teknolojileri Fuarı’nda ilgi odağı oldu. Fuarda ürünlerini sergileyen Yıldız Entegre, doğal, dekoratif ve sıcak yaşam alanları sunan Yıldız Home ve Yıldız Trend markalarıyla dikkat çekti. Yıldız Entegre standında ziyaretçiler tarafından büyük beğeni toplayan Dijital Görüntüle- me Sistemi de şirketin dijitalleşme ve inovasyon çalışmalarının başarısının bir kez daha görülmesini sağladı.
İnegöl’de lak panel ürün grubu tanıtımı
Yıldız Entegre, 28-29 Ağustos tarihleri arasında mobilya üretiminin merkezi olarak bilinen İnegöl’de yeni lak panel ürünlerinin lansman toplantısını gerçekleştirdi. Etkinliğe mobilya ve dekorasyona yön veren üreticilerin yanı sıra, mimarlar ve tasarımcılar da yoğun ilgi gösterdi. Buluşmalarda Yıldız Entegre Üretim Müdürü Ahmet Koçak ile Kalite ve Ar-Ge Müdürü Kenan Çağrı Nevruz, lak panellerin ayırt edici özelliklerine ilişkin sunumlarının ardından soruları ce- vapladılar. Türkiye’deki mobilya sektörünün temsilcilerini aynı çatıda buluşturan toplantıda konuşma yapan Yıldız Entegre Pazarlama ve Kurumsal İletişim Müdürü Ercan Şahin, “Yıldız Entegre olarak mobilya ve dekorasyon alanındaki gelişmeleri yakından izliyoruz. İş ortakları- mızın beklentilerini maksimum seviyede karşılayan, çarpıcı ve kaliteli, güvenilir, çevre dostu, yenilikçi ürünler üretmeye devam edeceğiz.” dedi. Yıldız Entegre’nin Yıldız Trend ana markası altında sektöre sunulan lak paneller, çizilmeye 2,5 kat daha fazla dayanıklı ve lekelere karşı dirençli olması özellikleriyle kullanıcılarının dikkatini çekti. Kalitesiyle ön plana çıkan lak paneller, uluslararası standartlara göre yapılan testler sonucunda sararmaya, çizilmeye, leke tutmaya karşı dayanımla belgelendiriliyor.
40


   40   41   42   43   44