Page 41 - Yıldız'da Yaşam - 8. Sayı
P. 41

Eğitime %100 destek
Eğitime %100 Destek Robotik Kodlama Sınıfı Projesi kapsamında Darıca Bağlarbaşı Ortaokulu’nda gerçekleştirilen törende robotik sınıfı yapılmasına destek olan Yıldız Demir Çelik’e katkısından dolayı teşekkür belgesi verildi. Törende konuşan Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, “Gelişen bilgi teknoloji ağından çocukları- mızın geri kalmamaları ve kendilerini daha iyi yetiştirebilmeleri açısından belirli eğitim noktalarında robotik kodlama atölyeleri açtık. Bu amaçla Milli Eğitim Müdürlüğü’müzün yapmış olduğu çalışma çerçevesinde her eğitim bölgesinde bir anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liseye robotik sınıfı açmak konusunda ça- lışma başlattık. Bu çalışmaları başlattıktan sonra hayırseverlerimiz, iş dünyamızla görüşmelerimiz oldu. Şu ana kadar 53 tane robotik sınıfı faaliyete geçirdik. Hedefimiz ilk aşamada 116 dersliği faaliyete geçirmek. Eğitime katkı veren değerli iş insanlarına teşekkür ediyorum. Katkılarla oluşturulan sınıflarda yetişen gençlerimiz önümüzdeki süreçte bizlere çok önemli hizmetler yapacaktır.” dedi. Kocaeli’nde üç okula robotik kodlama sınıfı bağışında bulunan Yıldız Demir Çelik adına plaketi Stratejik Pazarlama Müdürü Gökhan Ağca, Aksoy’dan aldı.
Social Media Awards’tan Yıldız Entegre’ye iki ödül
Yıldız Entegre, Türkiye’nin en kapsamlı sosyal medya ödülleri Social Media Awards Turkey 2019’dan iki ödülle döndü. Raffles İstanbul’da düzenlenen törende Yıldız Entegre, “Kurumsal Web Sitesi” kategorisinde Gümüş Ödül’ün, “Mobil Uygulama” kategorisinde Bronz Ödül’ün sahibi oldu. Deloitte Türkiye’nin uzmanlığıyla katkıda bulunduğu yarışmaya bu yıl rekor başvuru yapıldı. Social Media Awards Turkey’in değerlendirmeye aldığı proje sayısında bir önceki yıla oranla yüzde 24’lük bir artış yaşandı. 24 kategoride 478 başvurunun yapıldığı yarışmanın ödül törenine sektörün önde gelen marka ve ajans temsilcilerinin yanı sıra, Social Media Awards Turkey jüri üyeleri, dernek başkanları ve sosyal medyayı en iyi kullanan ünlüler ile sosyal medya fenomenleri de katılım gösterdi. Törene Yıldız Entegre adına Pazarlama ve Kurumsal İletişim Müdürü Ercan Şahin ile Pazarlama ve Kurumsal İletişim Müdür Yardımcısı Melike Alkan katıldı.
Çevre Ödülü’nün sahibi oldu
Yıldız Entegre, çevreye yaptığı yatırım-
ların meyvelerini almaya devam ediyor. Yıldız Entegre’nin Akdeniz Tesisi, Mersin Çevre Ödülleri kapsamında “Büyük Ölçekli İşletmeler” kategorisinde ikincilik ödülünün sahibi oldu. Ödülü Akdeniz Tesisi Müdürü Fevzi Kıdak, Mersin Vali Yardımcısı Mustafa Atsız’dan teslim aldı.
To read a brief summary in English, please go to page 55. 39


   39   40   41   42   43