Page 37 - Yıldız'da Yaşam - 8. Sayı
P. 37

Niğde’de bulunan
ve kurucularının 30 yılı aşkın sektörel deneyimiyle sekiz yıldır Türkiye genelinde faaliyet gösteren Nitar Ziraat’ten Davut Durak İGSAŞ’ın tarım sektörüne sağladığı katkılarla ilgili düşüncelerini paylaşıyor.
PAYDAŞLARIMIZ
‘İGSAŞ çiftçilerin tüm beklentilerini karşılıyor’
İGSAŞ bayisi olma hikayenizi paylaşır mısınız?
Tarım sektörünün en önemli ürünlerinin başında gelen gübrede öncü olmak istiyorsanız bu ürünlerin Türkiye’deki öncüleriyle çalışmanız gerekir. Bu nedenle İGSAŞ, öncelikli çalışma arzusu duyduğumuz şirket oldu. Satış Pazarlama ve Sevkiyat Müdürü Vedat Altınok’un desteğiyle İGSAŞ bayiliğimiz başladı.
İGSAŞ’ı satışını yaptığınız ürünler neler? Bu ürünlerin hangi özellikleri ön plana çıkıyor?
İGSAŞ’ın ithalatını ve üretimini yaptığı klasik ve özel tüm gübrelerin satışını gerçekleştiriyoruz. Klasik gruplarda 20.20, 20.20+Zn, 15.15.15, 15.15.15+Zn, DAP, pril üre, granül üre, 21 AS ve 26 CAN gübreleri bunlar arasında. Özel ürünler diye tabir ettiğimiz segmentte ise saf gübreler ağırlıkta olmak üzere damlama ve sıvı bitki besleme ürünleri de satıyoruz. Ürünlerde kalite, ambalaj görselliği, güvenilirlik ve marka bilinci ön plana çıkıyor. Bilindiği gibi çiftçi nezdinde önce alınan gübrelerin göze hitap etmesi daha sonra kullanılabilirlik ve fayda gelir. İGSAŞ bunların hepsini sunuyor.
Satışını yaptığınız ürünler hakkında müşterilerinizi nasıl yönlendiriyorsunuz? Öncelikle müşterilerimizin yetiştirdiği
ürünler ve yaptırdığı toprak analizleri sonuçlarıyla birlikte, bünyemizde çalışan ziraat mühendislerimiz ve değerli çiftçilerimizin tecrübelerini harmanlayarak en uygun ürünü doğru şekilde sunuyoruz. Bildiğiniz üzere toprak analizlerine göre doğru program yapmak ve çiftçileri doğru gübrelere yönlendirmek hem bize hem de çiftçilere artı sonuçlar getiriyor.
Türkiye’de tarım sektörünün gelişimi hakkında ne düşünüyorsunuz? Türkiye’de tarım sektörünün öncülerinin Ar-Ge çalışmaları sayesinde sistematik olarak sürekli bir gelişme söz konusu. Bu da tarımda kullanılan ekipman, tohum, gübre, sulama sistemleri ve benzer malzemelerin sürekli yenilenerek, geliştirilerek tarıma büyük katkı sağlanmasının önünü açıyor.
İGSAŞ’ın bu gelişime katkıları hakkında neler söylersiniz?
İGSAŞ’ın tarla denemeleri, çiftçilere
yaptığı bilgilendirme toplantıları ve Ar-Ge
çalışmalarıyla sürekli çiftçinin yanında olmasını ve Türk tarımına desteğini takdir ediyoruz. İGSAŞ, bayilerinin ve çiftçilerin sürekli yanında; tarım ve toprak adına ihtiyaç duyulan ne varsa uygun ürün portföyüyle piyasaya cevap verebiliyor.
İGSAŞ çatısı altında faaliyet göstermek hakkında neler söylersiniz?
Yüzde 100 yerli sermayeli, kendisini sürekli yenileyen ve geliştiren, güvenilir ve dürüst yönetim prensibiyle hareket eden bir şirketin bayisi olmaktan gurur duyuyoruz. Daha nice uzun seneler birlikte çalışmayı diliyoruz.
Biliyorsunuz İGSAŞ, bir Yıldızlar
Yatırım Holding şirketi. Yıldızlar Yatırım Holding’in Türkiye ekonomisine katkıları hakkında neler söylersiniz?
Faaliyet gösterdiği tüm alanlarda işinin en iyisini yapıyor olması, ekonomiye ve istihdama verdiği destek, sosyal projeleriyle ülkeye sağladığı katkılardan dolayı gurur duyuyoruz. Türkiye ekonomisini ve ithalata açık sektörleri iyi takip edip yatırımlarını bunlara göre yapması da ekonomiye katkı sağlarken dışa bağımlılığı azaltıyor.
To read a brief summary in English, please go to page 54. 35


   35   36   37   38   39