Page 14 - Yıldız'da Yaşam - 8. Sayı
P. 14

HABER
Yıldız Entegre,
dünyanın en prestijli
mobilya fuarında
8-14 Nisan arasında Uluslararası Milano Mobilya Fuarı’na 55 mimar ve tasarımcıyla katılan Yıldız Entegre, mobilya tasarımlarındaki son gelişmeleri yakından inceledi.
Yıldız Entegre, Avrupa’nın tasarım başkenti olarak kabul edilen Milano’da düzenlenen
ve dünyanın en prestijli mobilya fuarı olarak gösterilen Salone del Mobile’e (Uluslararası Mobilya Fuarı) 55 mimar ve tasarımcıyla katıldı. 8-14 Nisan tarihleri arasında 58’inci kez gerçekleştirilen fuarı ziyaret ederek çeşitli etkinliklere katılan mimar ve tasarımcılar, mobilya tasarımlarındaki son gelişmeleri yakından incelediler. Tasarımda yeni yaklaşımları yakından takip eden bir şirket ola- rak Uluslararası Mobilya Fuarı’nı çok önemsediklerini söyleyen Yıldız Entegre Kurumsal İletişim ve Pazarlama Müdürü Ercan Şahin, “Tasarımcı ve mimarlar için çok özel bir ürün portföyü- ne sahibiz. Birlikte çalıştığımız mimar ve tasarımcılar için yeni ürünler üretirken dünyadaki gelişmeleri yakından görmek, deneyimlerimizi artırmak için Türkiye’nin farklı kentlerinden çok değerli 55 isimle Milano‘yu ziyaret ettik.” dedi. Fuarda fark- lı disiplinlere sahip tasarımcıların sıra dışı ve vizyon genişleten yaklaşımlarını yakından görme fırsatı bulduklarına da vurgu yapan Şahin, “Bir kez daha Yıldız Entegre olarak ürün, renk
ve desen seçimlerimizde çok doğru kararlar verip doğru seçimler yaptığımızı gördük. Yaptığımız her renk ve desen seçiminde tasarımcı ve mimarların yönlendirmelerine değer veriyoruz. Tasarımlarını gerçeğe dönüştürmek için mümkün olan en kapsamlı portföyü onlara sağlamak hedefiyle her sene derinlemesine bir araştırma yapıyor ve mümkün olan en iyiyi sunmaya çalışıyoruz.” şeklinde konuştu.
Mimar ve tasarımcıların görüşleri
PAB Mimarlık’tan Pınar Gökbayrak, CM Mimarlık’tan Sezin
Ergene Sürgit, Motto Mimarlık’tan Onur Özkoç, Zoom/TPU’dan Yunus Emre Kara, Hatırlı Mimarlık’tan Yeşim Hatırlı, M+D Mimarlık‘tan Dürrin Süer gibi büyük mimari projelere imza atmış isimlerin katılım gösterdiği gezi hakkında yorumlar, “yenilikleri takip etmek” konusuna odaklandı. Fuar hakkında dü- şüncelerini paylaşan Dürrin Süer, “Fuarda ilgimi en çok çeken konu, pek çok tasarımcı ve şirketin doğa temasını merkeze alması oldu.” dedi.
Yeşim Hatırlı, fuarla ilgili görüşlerini şu sözlerle dile getirdi: “Bu gibi ziyaret- ler, kendimizi güncellememizi sağlıyor. Günü, çağı, yenilikleri takip etme imkânı buluyoruz, bu sebeple Yıldız Entegre’ye teşekkür ediyorum.” Yunus Emre Kara ise, “Dünya devleri hem tasarımcı olarak hem firmalar anlamında burada yer alıyor. Burada herkes kendi payına düşen şeyleri yakalayabiliyor.” yorumunu yaptı. İstanbul’un yanı sıra, Bursa, Kayseri, İzmir ve Ankara gibi farklı kentlerden gelen mimar ve tasarımcı ekibi, meslektaşlarıyla görüş alışverişinde bulunma fırsatı da yakaladı.
12


   12   13   14   15   16