Page 13 - Yıldız'da Yaşam - 8. Sayı
P. 13

Sanat ve insani yardımı bir araya getiren Hilal-i Ahmer Koleksiyonu’yla insani yardım ve sosyal sorumluluk konularında toplumsal duyarlılığın artırılması hedeflendi.
Hilal-i Ahmer Koleksiyonu
hangi sanatçıların eserlerini kapsıyor?
Koleksiyon kapsamında İGSAŞ’ın adını taşıyan hilal, Görkem Dikel; Yıldız Entegre’nin adının yer aldığı hilal ise Filiz Piyale tarafından yapıldı. Koleksiyonun özel seri sanatçıları arasında Bahri Genç, Devrim Erbil, Ertuğrul Ateş, Günseli Kato, Hikmet Barutçugil, Hüsamettin Koçan, İsmail Acar ve Tomur Atagök yer aldı. Eserleri sergilenen diğer sanatçılar ise şöyle: Ayla Makas, Aysel Ergül, Ayşegül Kırmızı, Bahar Oskay, Bulut Bagatur, Defne Samman, Derya Tatari, Dilek Yerlikaya, Ebru Ceylan, Elif Karadayı, Emel Gemici, Erhan Cihangiroğlu, Erkan Özdilek, Esra Baş, Esra Meral Demircan, Esra Şatıroğlu, Esra Yıldırım, Figen Batı, Filiz Hatipoğlu, Funda Kılıç, Gazi Sansoy, Gül Şahin, Gülten İmamoğlu, Haydar Akdağ, Hırant Melih Sucu, Hüseyin Hüsnü Yaman, Maryam Salahi, Melike Kapıcıoğlu, Melike Kılıç, Melike Uçku, Meltem Demirli, Merve Arslan, Merve Gürsel, Nuriye Yılmaz, Özlem Aleçakır, S. Fatih Aktürk, Serdar Acar, Serpil Danışman, Seval Özcan, Sevinç Çiftçi, Sevtap Yılmaz, Seydi Murat Koç, Sinan Doğan, Şevval Başalan, Şeyda Cesur, Şeyda Demirburan, Taylan Türkmen, Tuğçe Kesen, Tüzin Tiryaki, Yasemin Acar, Yılmaz Enes, Zeynep Çilek.
Sanat insan içindir
Kızılay Başkanı Dr. Kerem Kınık’ın ev sahipliğinde koleksiyona destek veren sanatçılar, katılımcı firmalar ile ünlü davetlilerin katıldığı açılışa ziyaretçiler de yo- ğun ilgi gösterdi. Açılışta konuşan Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, “150. yılımızı kutluyoruz. Bu bir buçuk asırlık kilometre taşına estetik bir işaret koy- mak istedik. Sanat eserlerimiz sizlerin görüşünden, vizyonundan çıkan kilometre taşları olarak bundan sonraki yüzyıllara da kalacak. Sanat insan için yapılır. İnsan ıstırabını dindiremedikten sonra ne anlamı
var? Değerli sanatçılarımız, eserleriyle insanın derdini anlatıyorlar, şifa oluyorlar, umut veriyorlar.” şeklinde konuştu.
To read a brief summary in English, please go to page 52. 11


   11   12   13   14   15