Page 16 - Yıldız'da Yaşam - 8. Sayı
P. 16

HABER
Türkiye’nin çeliği tüm dünyada yıldız gibi parlayacak!
Üretiminin beşinci ayında Türkiye’nin İlk 1.000 İhracatçı Firması listesine 407’nci sıradan giriş yapan Yıldız Demir Çelik, tüm dünyaya çelik ihraç ederek ülke ekonomisine sağladığı katkıyı daha da artırmayı hedefliyor.
Türkiye’nin yassı çelik ihtiyacını karşılamayı ve global bir oyuncu olmayı hedefleyen, Yıldızlar Yatırım Holding’in en yeni üyesi Yıldız Demir Çelik, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından açıkla- nan 2018 Türkiye’nin İlk 1.000 İhracatçı Firması listesine 407’nci sıradan giriş yaptı. Kuruluşundan bu yana çok önemli başarılar
elde eden Yıldız Demir Çelik, sektörün en güçlü oyuncusu olmak için yenilikçi yaklaşımıyla üretime devam ediyor. Alanında kendini kanıtlamış ve şirkete değer katmak için canla başla çalışan insan kaynağıyla sektörün dinamizmi doğrultusunda hem bu alanda Türkiye’nin geleceğine hem de ülke ekonomisi- ne katkıda bulunuyor. Türkiye’nin yassı çelik açığını kapatma gayretiyle çalışma- larını sürdürürken ihracatta da önemli başarılara imza atıyor.
İkinci faz yatırımı sürüyor
Türkiye’de özellikle beyaz eşya ve otomotiv sanayinin ihtiyaç duyduğu ve ithal etmek zorunda kaldığı kaliteli yassı sac ihtiyacını karşılamaya odaklanan Yıldız Demir Çelik, ülkenin bu alandaki dışa bağımlılığını azaltmak amacıyla yola ko- yuldu. Otomotiv, beyaz eşya gibi sektörlerin kalite çıtasının çok yukarıda oldu- ğunu belirten Yıldız Demir Çelik Satış ve Pazarlama Direktörü Emrah Kendüzler, “Bu sektörlere servis vermek, demir çelik sektöründe işin en üst noktası olarak tarif edilebilir. Bu noktada Yıldız Demir Çelik olarak ülkemizin en çok ihtiyaç duyduğu ürünlerden birini pazara sunmaktan mutluluk duyacağız.” dedi.
14


   14   15   16   17   18