Kültürel Sorumluluk

Yıldızlar Yatırım Holding olarak bize göre kültür; bir toplumun katettiği yolda biriktirdiği değerlerin, bizi biz yapan değerlerin toplamıdır. Bu sebeple kültürel mirasın korunması ve kültürel aktiviteler hususunda toplumun her parçasına büyük bir sorumluluk düşer.

Bu bilinçle misyonumuz ve politikalarımıza entegre şekilde, toplumun faydasını gözeten, toplumsal yaşama katkı sağlayan birçok kültürel proje ve etkinliği tek başımıza ya da sivil toplum kuruluşlarıyla beraber hayata geçirmekteyiz.

TEKKELİLER KONAĞI RESTORASYONU

Yıldızlar Yatırım Holding katkılarıyla, “Mudurnu’yu Turizme Kazandırma Projesi” kapsamında restorasyonu gerçekleştirilen tarihi Tekkeliler Konağı bundan böyle butik otel, kafetarya ve restoran olarak hizmet verecek. Tesiste 9 oda, 100 kişilik kapalı restoran ve 70 kişilik açık restoran bulunuyor.

Yıldızlar Yatırım Holding ailesi olarak, geçmişimizi muhafaza etmek ve değerlerimize sahip çıkmak hususu, bu yenileme çalışmasıyla kendini bir kez daha gösteriyor. Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün de dediği gibi, “Geçmişini bilmeyen bir millet geleceğine yön veremez.”

Vernadoc Yöresel Mimari Çizim Kampı Sponsorluğu.

ICOMOS himayesinde, 29 Ağustos ve 10 Eylül 2016 tarihleri arasında düzenlenen VERNADOC Uluslararası Yöresel Mimari Belgeleme Kampı; Asya ve Avrupa’da düzenlenen 13 ülkeden sonra Bolu’nun Mudurnu ilçesinde gerçekleştirildi.

Ahşap mimarinin muazzam örneklerine ev sahipliği yapan Mudurnu’da Armutçular Konağı’nın mimari çizimleri hazırlandı. Geleneksel yöntemlerle, elle ölçülerek ve çizilerek hazırlanmış, sanat eseri niteliğindeki mimari çizimler, kampın bitiminde yapılan seminerle yerel halka sergilendi.

Türkiye ve yurt dışından toplam 24 katılımcı ile gerçekleşen çizim kampı Türkiye’nin mimari zenginliğine vurgu yaparak ülkeminizin kültür mirasını dünya çapında tanıtmaya vesile oldu.

Uluslararası katılımla gerçekleşen kamp sonunda, 21 tasarımcı tarafından toplam 22 çizim gerçekleştirildi.