HABERLER

Daha fazla yükle

Tarımı geleceğe taşıyan İGSAŞ’a anlamlı ödül

Turkuvaz Medya Grubu ve Para Dergisi'nin Tarım ve Orman Bakanlığı himayesinde yeni 10 yılda Türkiye tarımının yol haritasına katkı sağlamak amacıyla düzenlediği "Tarım Ormanın Geleceği Webinar Serisi ve Zirvesi"nin son toplantısı olan fiziki zirvesi 15 Ekim 2020 tarihinde Swissôtel Büyük Efes İzmir'de gerçekleşti.

Zirve kapsamında, bugüne kadar gerçekleştirdiği projelerle Türk tarımına katkıda bulunan firmalar da ödüllendirildi. Tarımı Geleceğe Taşıyanlar Ödül Töreni’nde İGSAŞ, “Toprağıma Minnettarım” sosyal sorumluluk projesiyle ödüle layık görülürken; söz konusu ödül Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarafından İGSAŞ Genel Müdürü Turan Tok’a takdim edildi.

Ödül töreninin ardından düzenlenen “Türkiye Tarımının Yeni 10 Yıllık Hikayesi” başlıklı panelde de sektörün önde gelen isimleri Türk tarımının dünü, bugünü ve yarınını değerlendirdi. Panelde konuşmacı olarak yer alan İGSAŞ Genel Müdürü Turan Tok, son yıllarda ekili alanların azaldığına dikkat çekerken, doğru sulama ve doğru gübreleme gibi konuların verimlilik ve toplam hasıla üzerindeki etkileri hakkında yorumlarda bulundu.

Haberin detayını buradan okuyabilirsiniz.