Page 3 - Yıldız'da Yaşam - 8. Sayı
P. 3

Yıldızlar Yatırım Holding AŞ’nin kurumsal dergisidir.
Üç ayda bir yayımlanır.
Yayın Türü
Yaygın Yayın / Gayri Siyasi
Yıldızlar Yatırım Holding Adına İmtiyaz Sahibi
İlkay Ünal
Yazı İşleri Müdürü
Mehmet Bülent Yücelen
Editör
Leyla Atay
Görsel Yönetmen
Senem Ener
Tasarım Uygulama
Emre Yamakoğlu
Fotoğraflar
Aykut Karadere
Haber Merkezi
Dilara Doğan, Hüseyin Türk, Sercan Karagöz
Katkıda Bulunanlar
Elif Kutlu, Ezgi Aydoğanoğlu, Levent Pakdamar
Yönetim
Yıldızlar Yatırım Holding A.Ş. Arslanbey OSB Mah.
1. Cadde No: 13
41285 Kartepe / Kocaeli
T: 0262 316 61 00 www.yildiz.com.tr
Yapım
Demirbağ Yayın ve Tasarım İBA Blokları 42/6 Barbaros Bul. Balmumcu / İstanbul
T: 0212 347 47 80 www.demirbag.com.tr
Ofset Baskı ve Hazırlık
MD Basım
Sertifika No: 41746 Seyrantepe Mah. İbrahimkaraoğlanoğlu Cad. No: 105/1236
Kağıthane / İstanbul
Sayı 8 • Aralık 2019
Merhaba,
Mevsimler değişirken ve zaman hızla geçerken küreselleşmenin yanı sıra, teknolojinin baş döndürücü hızı ve rekabet ortamı her geçen gün daha derin hissediliyor. Yıldızlar Yatırım Holding olarak böyle bir ortamda tüm paydaşların ön plana çıktığı, inovatif ve öğrenme odaklı yönetim yaklaşımları benimsemenin de giderek daha gerekli hale geldiğinin farkındayız. Bu bilinçle 2017’nin sonlarında, sahip olduğumuz değerler ışığında Akademi Yıldız’ı kurmaya karar verdik.
Geçtiğimiz Nisan ayında alanında yetkin eğitmenler ve danışmaların iş birliğiyle devreye aldığımız Akademi Yıldız’la Yıldızlar Yatırım Holding çatısı altında görev yapan tüm çalışanları kucaklamayı hedefliyoruz. Akademi Yıldız’ı yeteneklerimizi yetiştirecek, çalışanlarımızın kariyer planlamalarına katkı sağlayacak, üretkenliğin, verimliliğin, takım ruhunun, pozitif düşüncenin hakim olduğu değerli bir enstrüman olarak görüyoruz. Sunacağımız eğitim programlarıyla performans değerlendirme, yedekleme planlaması, yönetici gelişimi, kariyer planlama ve yetenek yönetimi gibi birçok insan kaynakları fonksiyonunu doğrudan destekleyeceğiz. Bu da iş gücünün ve kaynakların etkin kullanımını sağlayacak.
Yıldız’da Yaşam’ın bu sayısında Akademi Yıldız’da neler yapmayı planladığımıza dair detayları bulabilirsiniz. Her zaman olduğu gibi Yıldızlar Yatırım Holding, Yıldız Entegre, İGSAŞ ve Yıldız Demir Çelik’ten son gelişmelerin yanı sıra, paydaşlarımızla yapılan röportajları da okuyabilirsiniz. Reklam dünyasının duayenlerinden Ender Merter’le yapılan söyleşiyi ve bütünsel yaşam koçu Ayşe Tolga’nın sağlık önerilerini okurken sayfaları merakla çevireceğinize inanıyorum.
Keyifli okumalar.
Greetings,
As seasons change and time flies, the evolving of technology, the impact of globalization and competitiveness is felt on a deeper level every day. At Yıldızlar Investment Holding, we are aware that adopting innovative and learning- focused management approaches, and involving all stakeholders is becoming increasingly important in such an environment. This is why we decided to establish Akademi Yıldız in late 2017 to promote our values.
With Akademi Yıldız, which we launched in April together with a team of experienced trainers and consultants, we aim to embrace all employees under the umbrella of Yıldızlar Yatırım Holding. We see Akademi Yıldız as a valuable tool for enhancing productivity, efficiency, team spirit and positive thinking to help train our talents and contribute to the career planning of our employees. We will directly support several human resources functions such as performance appraisal, succession planning, executive development, career planning and talent management through the training programs. This will ensure efficient utilization of the workforce and resources.
In this edition of “Yıldız’da Yaşam”, you will find details of our plans for Akademi Yıldız. As always, you can also read about the latest developments at Yıldızlar Yatırım Holding, Yıldız Entegre, İGSAŞ and Yıldız Demir Çelik as well as interviews with our stakeholders. I hope that the engaging content, which includes an interview with Ender Merter, a veteran of the advertising world, and wellness recommendations by holistic life coach Ayşe Tolga, will satisfy your curiosity about various topics.
Happy reading.
İlkay Ünal
Yönetim Kurulu Genel Sekreteri
Secretary General of Board
İÇİNDEKİLER
02 ODAK
Akademi Yıldız’la
ÖĞREN, GELİŞ, FARK YARAT!
10 TOPLUMSAL KATKI
Sanat ve insani yardım bir arada
12 HABER
Yıldız Entegre, dünyanın en
prestijli mobilya fuarında
1 4 HABER
Türkiye’nin çeliği tüm dünyada
yıldız gibi parlayacak!
16 UZMAN GÖRÜŞÜ
Reklam dünyasının duayeni Ender
Merter’le kariyerine dair
20 HABER
Çocuklar için tohumun hikayesi,
22 İNOVASYON Sürdürülebilir kurumsal
başarı için İNOVASYON
24 KONUK
Başarılarla dolu bir hikayenin
kahramanı: Bahattin Hekimoğlu
28 YENİ TRENDLER
İGSAŞ ve Yıldız Entegre’den
42 SAĞLIK
İyi yaşam için
titreşiminizi yükseltin
46 KARİYER ÖYKÜLERİ
İşini severek yapmanın
kuşların şarkısı
YILDIZLARDAN HABERLER
1
30
son trendler
UZAKLARA YOLCULUK
Asya’nın egzotik ülkesi: Tayland
48 50
getirdiği başarılar
HOBİ
Bir motivasyon kaynağı olarak doğa
DEKORASYON
İleriye bakarak iç mekan tasarımına katkı sunmak
34 PAYDAŞLARIMIZ
• Yıldız Entegre: Mehmet Özdamar
• İGSAŞ: Davut Durak
• Yıldız Demir Çelik: Gökhan Demiruz
37


   1   2   3   4   5