Page 27 - Yıldız'da Yaşam - 8. Sayı
P. 27

1989 yılında Şişli’de doğmuş Bahattin Hekimoğlu. Karamanlı ailenin üç çocuğu- nun en büyükleri. Lise eğitimini tamam- layıp üniversiteyi kazandıktan sonra belki de hayatını bütünüyle değiştiren bir kaza geçirmiş. 2006 yazında arkadaşlarıyla eğ- lenmek için gittiği Heybeliada’da derinli- ğini bilmediği suya balıklama atladığı için boynu kırılmış ve omurilik felci olmuş. “Zor bir hayatın başlangıcı oldu.” diyerek tanım- lıyor Bahattin Hekimoğlu bu kazayı.
Hissetmediği bir bedende yaşamayı kabullenmesi iki yılını almış. Beşinci kattaki evine asansör olmadan, babasının sırtında inip çıkarak, o süreçte dışarı çıkmak yerine kendini eve hapsederek geçen iki yıl... Sonrasında tanıştığı bir sivil toplum kuru- luşunun verdiği grafik tasarım ve kişisel gelişim kurslarından haberdar olmuş. Kurslara gittikçe evden çıkmanın onda
bir farkındalık oluşturmaya başladığını
fark etmiş. “Bugüne kadar kendimi neden eve hapsetmişim?” diye sormaya başla- mış kendine. Kurs bitince aynı yerden iş teklifi almış ve çalışmaya başlamış. Çalışma hayatında yer alarak kendini daha sosyal hissetmeye başlayan ve bu başlangıç sayesinde “Bu hayatta benim de bir yerim var.” diye düşünmeye başlayan Bahattin Hekimoğlu’nun okçuluğa ve dünya şam- piyonluğuna uzanan hikayesinin devamını kendisinden dinliyoruz.
Okçuluğa ilginiz ne zaman ve nasıl başladı?
Açıkçası zaten bir spor dalıyla uğraşmak istiyordum, son zamanlarda aklımı meşgul eden bir konuydu bu. Bu süreçte gittiğim engelliler fuarında biriyle karşılaştık. Kendi- si bana okçuluk sporuyla uğraşmak isteyip istemediğimi sordu. Bu çok güzel bir rastlantı oldu. Hayatımda fark yaratan bu soruyu soran kişi, şu an takım arkadaşım ve aynı zamanda rakibim olan Naci Yenier’di.
25
Avrupa şampiyonu olarak okçuluk sporunda W1 klasmanında ilk kez ülkeye şampiyonluk getirmenin haklı gururunu yaşadım. Marşımızı okutup bayrağımızı göklere çekmenin verdiğini onur ve mutluluğun tarifi yok.


   25   26   27   28   29